Aktualności

Aplikacja Commodity

W 2020 roku inwestorzy indywidualni przekazali kwotę 1538 34 zł na realizację projektu badawczo-rozwojowy iVoting wykorzystującego technologię Blockchain do głosowania przez Internet. W 2021 roku planujemy uruchomienie specjalnego narzędzia dla inwestorów indywidualnych, które w łatwy i przystępny sposób pozwoli uzyskać profity z naszego projektu.

Aplikacja Commodity (Płacidło) to bramka płatności, która pomoże usprawnić proces inwestowania w projekty badawczo-rozwojowe ???? takie jak iVoting i otworzyć w przyszłości możliwość jego tokenizacji. Podstawowe funkcjonalności MVP Commodity:

DOŁADUJ PORTFEL – umożliwia doładowanie konta prepaid, czyli zakup CYBER TOKENA w przeliczeniu 1:1 za złotówkę za pomocą BLIK, obciążenia karty kredytowej lub debetowej, PayPal, czy przelewu tradycyjnego.

INWESTYCJE – użytkownik wykorzystując Cyber Tokeny może inwestować w podłączone do bramki płatności projekty i startupy (pierwszym z nich będzie iVoting)

PROJEKTY – każdy projekt posiada swój opis inwestycji, szczegóły dotyczące terminów, SC i HC, dane emitenta tokenów z podaniem liczby jednostek, akceptowane waluty, informacje o zabezpieczeniach i obecnych udziałowcach.

KOMUNIKATY I PLANY PROJEKTOWE – projekty mogą publikować sprawozdania finansowe, komunikaty i wysyłać powiadomienia do Inwestorów, dzięki temu budują historię startupu, z którą można się zapoznać i podjąć decyzję o ewentualnej inwestycji.

SYMULACJA INWESTYCJI – umożliwia szczegółowy wgląd w dany projekt – zawiera informacje o White Paper projektu, progu wejścia, szacunkowych i spodziewanych zwrotach, ryzyku inwestycyjnym, możliwości konwertowania inwestycji na udziały w spółce SPV. Inwestor może zapoznać się z wykresami przyrostów z inwestycji, wycenami i prognozami bilansowymi, czy np. progresem wzrostu ilości inwestorów czy użytkowników aplikacji.

INWESTUJ – dzięki funkcjonalności można zapoznać się z warunkami prawnymi inwestycji i podpisać umowy inwestycyjne, czy umowy pożyczkowe, określić wysokość wpłaty lub rozbić wpłaty na transze miesięczne rozłożone w czasie. Inwestować mogą zarówno osoby fizyczne jak i firmy. Mechanizmy inwestycyjne, które obsługuje aplikacja Commodity można porównać do crowdfundingu udziałowego lub pożyczkowego – polecamy lekturę pogłębiającą wiedzę na ten temat pod linkiem: https://www.parp.gov.pl/…/66850:crowdfunding-w-swietle…

SEJF – umożliwia wgląd do dokumentacji inwestycyjnej oraz pozyskanie informacji jakie nasza inwestycja przynosi profity.

POLECENIE PROWIZYJNE – każdy z inwestorów będzie mógł polecić startup swoim znajomym wysyłając link referencyjny. Jeśli dany Inwestor założy konto z użyciem linku w aplikacji i zainwestuje w projekt, to użytkownik wysyłający link otrzyma prowizję – w zależności od wysokości zainwestowanych środków między 5-10%.

Aplikacja Commodity będzie rozwijana jako niezależny startup. Pilotażowe wdrożenie pierwszego projektu jakim będzie iVoting pokaże czy pomysł przyjmie się na rynku. Jeśli zainteresowanie innych startupów tokenizacją swoich projektów inwestycyjnych za pomocą naszej aplikacji będzie duże, powołamy odrębny startup i rozwiniemy MVP Commodity o kolejne funkcjonalności i możliwości.????W dalszych etapach rozwoju projektu Commodity planujemy pozyskanie licencji dla aplikacji, abyśmy mogli legalnie oferować rozwiązania biznesowe i konsumenckie wspierające masowe wdrażanie tokenizacji oraz kryptowalut i oczywiście transakcji bezgotówkowych na całym świecie.

Aplikacja Commodity będzie umożliwiać firmom obsługującym tokeny/kryptowaluty ich kupowanie i sprzedawanie na wolnym rynku oraz inwestowanie za pomocą kryptowalut w innowacyjne startupy. Przewagą konkurencyjną będzie oferowanie użytkownikom łatwej i wydajnej metody obsługi dowolnych transakcji oraz płynne, szybkie i łatwe inwestowanie w stokenizowane projekty.

Commodity będzie mobilną aplikacją do płatności, która umożliwia przyjmowanie płatności w fizycznych miejscach, takich jak sklepy i punkty usługowe, bez miesięcznych opłat, co pozwoli handlowcom na otwarcie drzwi do akceptowania kryptowalut jako środka płatniczego nawet w lokalnych sklepach spożywczych.

Commodity zapewni handlowcom internetowym możliwość przyjmowania płatności w FIAT lub kryptowalutach przy użyciu kart płatniczych (VISA, MasterCard), przelewu bankowego, kodów QR, linków pay-by-link i PayPal. Za każdym razem, gdy będziesz korzystać z zakupów w sklepach lub online, albo inwestować w projekty otrzymasz prowizję cashback oraz prowizję za polecenie lub tokeny/punkty, które będziesz mógł wymienić w sklepie na nagrody z katalogu produktów czy usług lub uzyskiwać rabaty na kolejne zakupy płacąc tokenami pozyskanymi z cashback. Dzięki rozwiązaniu małe lokalne sklepy będą mogły tanim kosztem wprowadzać własne, elektroniczne karty klienta z rabatami i promocjami, takie jakie posiadają duże sieci handlowe czy stacje benzynowe. Planowane uruchomienie MVP aplikacji Commodity – drugi kwartał 2021 roku

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin